Padesát centů za duši

Včera jsem zavítala na výstavu, kolem které se momentálně točí Praha, o ženě, kolem které se chvíli točil svět – tedy alespoň ten mužský. Božská Marilyn zavítala na Pražský hrad, tedy pouze svým duchem a vzpomínkou za to ale s velkou parádou – s třiceti páry bot a padesáti úžasnými šaty.

A co té platinové blondýně nikdy nemůžeme upřít? Měla šmrnc – to ano. Poutala pozornost – to ano. Vše tohle se ale dělo jejím vlastním přičiněním. Za co ale nemohla, že si z ní lidé udělali symbol, ideál, modlu, která klíčila v mužských fantaziích, a to pak nikdy nedopadá dobře. Zapomínalo se na to, že pod vší tou noblesou, diamanty (girl’s best friends) a úsměvy se totiž nejspíš stále skrývala ta roztomilá brunetka Norma Jeane Mortenson jako na začátku. Takový byl můj pocit z výstavy.

O kráse a jejích ideálech tu už řeč byla a Marilyn se tím ideálem bezpochyby ve své době stala, jen mě napadá – koho považujete za symbol krásy dnes? Pište do komentářů, i kdyby to třeba měla být vaše vlastní matka. A pokud máte možnost, na výstavu si zaskočte – trvá až do 20. září.

„Hollywood je místo, kde vám zaplatí tisíce dolarů za polibek, ale za vaši duši nabídnou jen padesát centů.“ – Marilyn Monroe

marilyn

/Info o výstavě: www.marilynprague.cz/

/The Hot Rats na Facebooku/

Reklamy

2 thoughts on “Padesát centů za duši

  1. Myslíš, že to za to stojí, jít na tu výstavu? A kolik to stojí pro nás pro studenty? Od 1.-4. budu v Praze a mohla bych mít možná čas, uvidíme, takže plánuju, kam bych zašla.

    • Mně se líbila, i když záleží na vkusu, ale určitě stojí za to si ji projít. Každopádně ale nebyla nejlevnější – plné vstupné za 240,- a studentské za 120,-. Dál určitě doporučuji zajít i na výstavu Muchy v Obecním domě – http://www.lendl-mucha.cz/ – tam jsem dávala za vstupné myslím 90,-. Pokud tě to zrovna zajímá, tak v Obecním domě je i výstava šatů Blanky Matragi, kterou jsem už ale bohužel nestíhala, taky jsem tam byla jen na pár dní. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s