Preferujeme originál – 1. díl

Půvab ručně dělaných výrobků spočívá samozřejmě především v jejich originalitě. Slouží nám k pocitu, že máme něco, co nikdo jiný a navíc nepodporujeme často nudnou a šedou sériovou výrobu. Každý výtvarník do své tvorby vkládá i část sebe. Někdo kreativní tvoření bere jako vhodné odreagování, jiný jako způsob seberealizace a někteří se snaží ze své záliby udělat i zaměstnání.

Každopádně pokud patříte mezi příznivce kreativních výrobků, ať už se jedná o dekorace do bytu, oblečení, či doplňky, určitě vám nebude cizí stránka Fler.cz, právě tam jsem objevila i výtvarnici Miriam Poláčkovou Štěpánovou.

Miriam se věnuje tvorbě už od druhé poloviny devadesátých let. Práce je zároveň jejím velkým koníčkem, prostřednictví ní dělá radost sobě i ostatním. Využívá různých technik a to od kresby, přes malbu až po batiku.

Miriam vytvoří veselé a originální obrázky,  drobné bytové dekorace, hračky,  fotografie, textilie, přání, zápisníky i šperky. Je příznivcem optimistických barev a sama tvrdí, že by nejraději celý svět natřela „naveselo“.

Své výrobky prodává především přes internetový obchod Fler, ale najdete je i v obchodech s uměleckým řemeslem, v malé míře i na několika málo řemeslných jarmarcích. Dále tvorbu občas vystavuje i v galeriích a to jak u nás, tak v zahraničí. Miriam mimo jiné připravila i ilustrace ke třem knihám švýcarského autora Ch. Zimmera.

Další výrobky od Miriam naleznete na Fler.cz.

Soutěž

Notes - tzv. "žijí na hromádce"

Notes – tzv. „žijí na hromádce“

A nyní přistupme od pasivní k aktivní části článku – Miriam do soutěže pro vás čtenáře věnovala ručně malovaný zápisník. Pokud máte zrovna chuť si zasoutěžit, zbývá už jen splnit tři následující podmínky:

eins {staňte se příznivcem The Hot Rats na Facebooku}

zwei {do komentáře pod článek uveďte váš platný e-mail}

drei {následně do komentáře napište, čím vás tvorba Miriam zaujala}

Soutěž je pro čtenáře z celé ČR i SR (případně i pro Olivii z Belgie :)).

Uzávěrka: 13. února 2013.

Reklamy

6 thoughts on “Preferujeme originál – 1. díl

  1. Ne, že bych byla tak pekelně soutěživá, ale ty drobnosti jsou prostě úžasné. Moc bych si přála umět takhle kreslit. Soutěž-nesoutěž, jdu si objednat rybičkové náušnice. A už vím, kam budu chodit na dárky všem kamarádkám, kolegyním… a potažmo i sobě samé. Protože od tohohle podobné věci vznikají – aby dělaly radost.
    Jo, a kdyby přece – anna.bohaa@yahoo.com 🙂

  2. Oh, soutěž, výborně 🙂 Tak především mě zaujalo to, o čem píšeš ve svém článku – že na sobě člověk nemá výrobek sériové výroby, ale originální výtvor. Je to vždy krásný pocit mít na sobě nebo při sobě něco, čeho se jistě dotýkaly lidské prsty a ne stroj. Navíc, pokud to autorce dělá radost, to je pak nejlepší :).

    mail: ladyesik@seznam.cz

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s