Soutěž s nádechem předvánoční skepse

snowflakes

Už se těšíte na tu pravou vánoční atmosféru – řízky už černají na plotně, z televize bez ustání vyřvává Mrazík a kocour opět převrhl již nazdobený stromek? Rozhodla jsem se vám toto krušné období s nejčastějším výskytem sebevražd v roce trochu zpříjemnit a obdarovat vás malým dárkem. Přichystala jsem ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon vánoční soutěž o knižní ceny. Důvod je jasný, kniha je nejlepším lékem na nervy. Jen si to představte. Na chvíli se vykašlete na vánoční úklid, koště postavíte do kouta, přestanete myslet na tu kupu natěšených blízkých, které hodláte obdarovat, jen ještě nevíte čím, pohodlně se usadíte do křesla a začtete se.

A nyní už přikročme k samotné soutěži. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a odpovědět na soutěžní otázku:

Kde a hlavně s kým byste chtěli trávit slibovanou apokalypsu?

Rozsah odpovědi záleží na výřečnosti každého z vás.

Dva šťastlivci, které určí los, budou moc nadělit svým blízkým (nebo sami sobě) pod stromek tyto knihy od nakladatelství Odeon:

Vzorové dny – Michael Cunningham

vzorove-dnyV první části knihy sledujeme dospívání brooklynského chlapce: po tragické smrti svého bratra v tiskařském stroji vnímá nejen New York průmyslové revoluce, špíny a otrocké rasoviny, ale také jeho převtělení do Catherine, kterou si měl vzít. Střední část nás posouvá o sto let vpřed, kdy velkoměsto vnímáme očima jiného outsidera, černošského policejního psychologa Simona, který zkouší pochopit motivaci mladistvého teroristy. V závěrečném příběhu se postapokalyptické velkoměsto stává dějištěm vzplanutí milostného citu mezi androidem a mimozemšťankou na důkaz toho, že láska je bez ohledu na aktéry i okolí stále možná. Trojjediná próza spojující odlišné žánry je oslavou pěšáků v megapoli planety, důkazem pokroku i úpadku civilizace sužované děsem z terorismu. Důmyslnou postmoderní hrou, klenoucí se v prolnutí postav nad různými obdobími, „provází“ poezie Walta Whitmana.

Rozšíření bitevního pole – Michel Houellebecq

rozsireni-bitevniho-poleKultovní francouzský román z roku 1994, který Francouze rozdělil na Houellebecqovy bezvýhradné příznivce a zuřivé odpůrce. Hlavní hrdina, třicetiletý střední kádr, odborník na informatiku, se suchou ironií líčí v první osobě svůj banální život bez ambic, bez přátel a bez lásky. Zatímco kolem něho kolegové bojují o zvýšení platu a snaží se urvat co nejvíc rozkoší, protagonista upadá do depresí. Jeho „citová výchova“ směřuje k otupělosti a znechucení, kde jistě ví jen jediné: že existuje cesta, kterou je třeba urazit.

Uzávěrka soutěže bude 18. 12. 2012. Těším se na vaše příspěvky.

Vánoce

Reklamy

2 thoughts on “Soutěž s nádechem předvánoční skepse

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s