Nesnesitelná malost bytí

Na světě žije přes šest miliard lidí a každý rok se počet obyvatel zvýší o zhruba osmdesát milionů. Náš svět je jedno velké hemžící se a přetékající mraveniště. Člověk je jen mizivým fragmentem na gigantické kolosu Matičky Země. Jedná se o těžko přehlédnutelný nepoměr. Přiznejte sami, nepřipadáte si někdy trochu nicotní?

Právě na tento aspekt upozorňuje originální streetartový projekt „Little People Project“ britského umělce, který si říká Slinkachu. Jedná se o instalace miniaturních postaviček, tyto zmenšené scenérie s často humorným podtextem mají inscenovat osamělost a melancholii života ve velkoměstě. Člověk je ztracen a pohlcen svým okolím.

Slinkachu vytváří své vlastní zábavné mikrosvěty uvnitř obrovského pulzujícího organismu velkoměsta. Snaží se o to, aby si lidé více všímat detailů a nebyli lhostejní ke svého okolí.

Autor začal tvořit svůj mini street art už v roce 2006, od té doby vydal několik fotografických publikací, poslední s názvem Globall Model Village vyšla letos v listopadu. Přehled jeho tvorby můžete sledovat na oficiální stránce www.slinkachu.com nebo blogu little-people.blogspot.cz.

Wonderland 2009, zdroj: slinkachu.com

Wonderland 2009, zdroj: slinkachu.com

Fantastic Voyage, 2012

Fantastic Voyage 2012, zdroj: little-people.blogspot.com

Wonderland 2009, zdroj: slinkachu.com

Wonderland 2009, zdroj: slinkachu.com

They're Not Pets 2007, zdroj: slinkachu.com

They’re Not Pets 2007, zdroj: slinkachu.com

The High Life 2009, zdroj: slinkachu.com

The High Life 2009, zdroj: slinkachu.com

Reklamy

9 thoughts on “Nesnesitelná malost bytí

  1. Páčia sa mi veci, o ktorých píšeš. Sú pre mňa nové. Aj Slinkachu, aj Alena Kubíková ma zaujali. Len sa mi nepodarilo vložiť komentár. Snáď tento 🙂

    • Ha, těžko říct, ale třeba bychom ještě překvapili. 🙂 Jinak zde jde podle mě spíš o to zachycení na fotografie, nikdo neříká, že ty instalace tam vydrží věčně. 🙂

  2. No to je úžasné, asi začínám tvůj blog bráz za velký inspirační zdroj 😀 Taky ráda fotím postavičky, akorát že ne vlastní, Kinder nebo lego. A ne s nápadem, zatím si na nich cvičím makrofotgrafii 🙂 Děkuji.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s